Як вгамувати головний біль? Просто випийте води! Не варто тягнутися в першу чергу за таблеткою, коли болить голова. Проаналізуйте ситуацію: можливо, вашому організмові просто не вистачає вологи? Згадайте, коли востаннє ви пили воду? Адже всі ми з дитинства знаємо, що людський організм на 60–80% складається з води. А головний мозок містить її аж 90%. Дефіцит в організмі людини води усього в 4% провокує недомагання, легке запаморочення й роздратованість. І в певний момент свого життя з цим стикається кожна людина, як і приходить до розуміння наскільки важлива вода для нормальної життєдіяльності.
Відома прихильниця здорового способу життя — олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Катерина Серебрянська — до розуміння важливості споживання достатньої кількості води теж прийшла не відразу й …через головний біль. На одному із своїх майстер-класів зі здорового способу життя, на якому мені пощастило побувати, розповіла кілька своїх історій, пов’язаних з водою. Якось вона подорожувала по Ізраїлю й раптово відчула, що її почало похитувати, з’явився головний біль і стук у скронях. Звичним рухом Катя потяглася за таблеткою спазмалгону, але її зупинила місцева жителька: «Навіщо тобі таблетка? Випий просто води!» Спершу Катерина її не зрозуміла, але жінка розповіла, що в Ізраїлі навіть дітям рекомендують випивати до 4-х літрів води протягом дня, адже клімат призводить до постійного зневоднення. Дослухавшись до поради, гімнастка спробувала полікувати свій головний біль склянкою води й за декілька хвилин була просто вражена результатом — вона знову почувалася добре. Без таблетки!
Після того випадку Катерина Серебрянська згадала своє спортивне дитинство. Розповідала, що тренери забороняли дівчаткам пити воду під час тренувань. Так боролися з тим, щоб спортсменки не набирали зайвої ваги. Але пити, пригадує Катерина, завжди хотілося неймовірно. Радянські спортсменки заздрісно дивилися на своїх конкуренток з інших країн, у яких обмежень у споживанні води не було жодних. Наші дівчата пішли навіть на маленьку хирість — ставили пляшку чи стакан з водою між віконними рамами і коли тренер відволікався чи виходив на кілька хвилин, усі кидалися прожогом до вікна й жадібно пили воду. І це справді рятувало від запаморочень і навіть втрати свідомості на тренуваннях. А «зайва вага» від випитої води виходила з потом під час тренувань. Дівчача хитрість розкрилася взимку, коли наковтавшись крижаної води, юні спортсменки усі підхопили ангіну… Пригадавши ту давню історію й відчувши на собі ефект зцілення простою водою в Тель-Авіві, Катерина Серебрянська взялася серйозно досліджувати питання балансу води в організмі людини. В результаті вивела власну формулу споживання води, якою щедро ділиться на своїх майстер класах. — У сучасній спортивній медицині є проста формула. Берете Х мілілітрів води і помножуєте на кілограми власної ваги, — розповідає Катерина Серебрянська. — Що таке Х? Якщо людина не займається спортом і надворі зима, то за Х варто взяти 20 мілілітрів. Наприклад, 20 мл х 65 кг = 1300 мл. Тобто, протягом дня людині з вагою 65 кілограмів треба випити 1 літр 300 мілілітрів води. Якщо настало літо, я активно займаюся спортом або проводжу багато часу за активною роботою, то множу вагу вже на 40 мл і в кінцевому підсумку отримую 2 літри 600 грамів. Якщо в людини немає активного фізичного навантаження або настала осінь з першою прохолодою, то в цьому випадку варто обирати на основу 30 мілілітрів. — Скажімо, людина вирахувала свою норму — 1 літр 30 мілілітрів на день. Її можна задовольнити лише водою чи можна включити в цю кількість чай, каву чи суп? — Ні, йдеться лише про воду. Саме чисту воду, якій довіряєте.
…Здається, дуже проста формула? Й тим не менше, спробуйте її — вона дійсно працює. Адже людина влаштована мудро — усе, що їй необхідно, вона знайде в навколишньому світі, і в простих речах. Не варто забувати й поради медиків: найкраще для людини споживати воду того регіону, в якому вона живе. Прочитавши це, ви теж подумали про «Полтавську Джерельну»? Правильно. Адже нам, полтавцям, дійсно пощастило — ми можемо пити ідеально збалансовану за вмістом мінералів і мікроелементів воду й при цьому найчистішу в Україні, бо добувається вона з глибини в понад 700 метрів. Недаремно «Полтавська Джерельна» удостоюється золотої медалі на кожному дегустаційному конкурсі, в якому бере участь. З полтавською водою ми маємо справжній дар, тож гріх ним не скористатися на благо власного здоров’я. А правильну формулу ви тепер знаєте.