«Полтавська Джерельна» — у трійці речей, з якими асоціюється Полтава. Принаймні так є в полтавській родині Голиків. Нещодавно 12-річна Варвара Голик — старша серед чотирьох дітей в сім’ї — брала участь у конкурсі дитячих малюнків, який проводить ДП «Полтавастандартметрологія» на тему: «Я хочу жити в якісному світі».
Коли перед учасниками змагання поставили завдання зобразити три речі, з якими у них асоціюється Полтава, й серед них має бути продукт українського виробника, який найбільше подобається, Варя одразу ж намалювала пляшку води «Полтавська Джерельна». На її плакаті переможниця багатьох всеукраїнських конкурсів — вода заводу «Світанок» — розмістилася поруч з Пам’ятником Слави та Білою альтанкою. — Вода «Полтавська Джерельна» була першим продуктом, про який я подумала, — розповіла Варвара Голик. — Вдома ми п‘ємо її постійно й ця вода мені подобається. Звідки в дівчинки така любов до полтавської води, повідав її батько Юрій Голик. Виявляється, вони з дружиною почали вживати «Полтавську Джерельну» ще до народження Варвари й не зраджують цій традиції вже багато років. З «Полтавською Джерельною» відправляються на відпочинок, дають дітям у школу. Чому зупинили свій вибір саме на ній, розповів глава сім’ї — Юрій Голик: — Перш ніж зупинити свій вибір на «Полтавській Джерельній», ми спробували воду різних виробників. І вона нас влаштувала за всіма параметрами — якісна, смачна й ціна хороша. Тому закуповуємо її пляшками й завжди беремо з собою великий запас, коли їдемо відпочивати. Я переконаний, що всюди, по-можливості, треба пити воду свого регіону, яку організм сприймає найкраще. — У вашій сім’ї традиція купувати воду в пляшках виникла давно. Чому ви стали надавати перевагу такій воді перед водопровідною? — Взагалі то в Полтаві якісна вода, оскільки добувається з майже 700-метрової глибини. Але в якому вигляді вона доходить до наших квартир? Мені неодноразово доводилося бачити пориви труб міського водогону й спостерігати які нашарування вони містять всередині. На жаль, за таких умов, ніхто не може гарантувати, що з кранів тече вода відповідної якості.
…Отже, традиція сім’ї Голиків споживати якісну питну воду, дала свої позитивні плоди і в творчості юної художниці. По-перше, Варвара зуміла швидко виконати конкурсне завдання, а по-друге, перемогла в регіональному етапі конкурсу «Я хочу жити в якісному світі». Тепер робота учениці Полтавської художньої школи Варвари Голик (викладач Мирослава Фисун) у числі восьми робіт-переможниць (в різних вікових категоріях і номінаціях) бере участь у всеукраїнському етапі конкурсу Держспоживстандарту України, який проходить у Києві.